MEGHÍVÓ könyvbemutatóra: Dr. Kulcsár Gabriella – Bullying és cyberbullying – Hogyan előzzük meg és kezeljük az iskolai és online kortársbántalmazást?

MEGHÍVÓ

A Magyar Pszichológiai Társaság ezúton hívja meg az érdeklődőket

Dr. Kulcsár Gabriella:

Bullying és cyberbullying – Hogyan előzzük meg és kezeljük az iskolai és online kortársbántalmazást?

című könyvbemutatóra és beszélgetésre

 

Időpont: 2024. december 10. kedd, 18 óra

Helyszín: ELTE PPK, fszt. 4. terem (1075 Budapest, Kazinczy utca 23–27.)

Társszervező: ELTE PPK, Novissima Kiadó

Miért bántják egymást a gyerekek? Régen is ugyanígy volt ez? Romlott vagy javult a mai fiatalok helyzete? Mennyiben változtatta meg az online világ megjelenése a diákok közötti bántalmazást? Hol húzódik a határ a hétköznapi konfliktus és a bullying között? Önmagában miért nem elegendő segítség az áldozat számára, ha a régóta tartó bullying helyzetben sikerül a bántalmazást leállítanunk? Mit tehet az iskola és a pedagógus azért, hogy a bántalmazásos esetek száma csökkenjen, és a gyerekek biztonságérzete növekedjen? Mely módszerek a leghatékonyabbak? Milyen esetekben segít az iskolaváltás? Mit tehet a szülő, ha a gyereke bullying helyzetben válik érintetté? És mit tehet a diák? Milyen reakcióktól óvakodjunk? Ezekre és még számos lényeges kérdésre találunk választ a „Bullying és cyberbullying – Hogyan előzzük meg és kezeljük az iskolai és online kortársbántalmazást?” című kötetben, amelynek könyvbemutatójára 2024. december 10-én 18h-kor kerül sor az ELTE-PPK Kazinczy utcai épületében. A kötetbemutató a szakmai és laikus közönség számára egyaránt izgalmas betekintést nyújt a bullying témakörébe.

A kötet szerzője, Dr. Kulcsár Gabriella, jogász és pszichológus, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának kutatója. Első könyve, a 2016-ban megjelent “Iskolai ámokfutások” című kötet az iskolai erőszak extrém formáiról szólt. A szerző az ámokfutások rizikófaktorait kutatva talált rá a kortársbántalmazás területére, amellyel azóta is hatalmas elköteleződéssel foglalkozik. A szerző a gyakorlatban is aktívan részt vesz a bántalmazás-ellenes munkában, mivel egyik legfontosabb célja az átjárás és összefogás megteremtése a tudományos munka és a gyakorlat között a békésebb és biztonságosabb közösségek létrehozása érdekében, hasonlóan Dr. Jármi Évához, aki ezen az estén Kulcsár Gabriella beszélgetőpartnere lesz.

Jármi Éva pedagógiai szakpszichológus, bullying szakértő és a Hol a Helyem Iskolapszichológiai Tanácsadó Központ vezetője.

A program díjmentes, minden érdeklődőt szeretettel várunk!