A Társaság kitüntetései
A Társaság a kiemelkedő munkát végző tagjait – az Alapszabály 19. §-ában meghatározott – kitüntetésekkel, díjakkal jutalmazza.
A Ranschburg Pál emlékérem olyan szakemberek munkásságát ismeri el, akik Ranschburg Pál munkásságának szellemében jelentősen hozzájárultak a magyar pszichológiai tudomány, gyakorlat vagy oktatás színvonalának növekedéséhez, emberi magatartásukkal példát mutatnak a pszichológusok fiatal generációjának. A Ranschburg Pál emlékérmet a Társaság évenként adományozza és a Társaság Tudományos Nagygyűlésén adja át. Az emlékérem adományozását a Társaság valamennyi szekciója, tagozata és az Elnökség kezdeményezheti, a javaslatokról a Társaság Vezetősége titkos és egyenlő szavazással dönt. A javaslatnak tartalmazni kell a jelölt szakmai életrajzát. Az indoklásban ki kell térni a jelölt munkásságának azokra a szakmai és emberi vonatkozásaira, amelyek érdemessé teszik a kitüntetésre.
A Társasági Emlékérem a Társaság olyan tagjainak munkásságát ismeri el, akik példaadó munkásságukkal hozzájárultak a Magyar Pszichológiai Társaság működéséhez, annak megbecsüléséhez. Szakmai munkájukkal példát mutatnak a pszichológusok fiatal generációjának. A Társasági Emlékérmet a Társaság évente adományozza és a Társaság Tudományos Nagygyűlésén adja át. Egy-egy alkalommal maximálisan két emlékérem adományozható. Az emlékérem adományozását a Társaság valamennyi szekciója és tagozata, valamint az Elnökség kezdeményezheti, a javaslatokról a Társaság Vezetősége titkos és egyenlő szavazással dönt. A javaslatnak tartalmaznia kell a jelölt szakmai életrajzát. Az indoklásban ki kell térni a jelölt munkásságának azokra a vonatkozásaira, amelyek a Társaság tevékenységéhez kapcsolódnak és azokra az emberi vonatkozásokra, amelyek érdemessé teszik a kitüntetésre.
A Radnai Béla díj – a pszichológia oktatásáért olyan szakemberek tevékenységét ismeri el, akik Radnai Béla munkásságának szellemében jelentősen hozzájárultak a pszichológia hazai oktatása színvonalának növekedéséhez, továbbá emberi magatartásukkal példát mutatnak a pszichológusok fiatal generációjának. A díj adományozását a Társaság valamennyi szekciója, tagozata és az Elnökség kezdeményezheti, a javaslatokról a Társaság Vezetősége titkos és egyenlő szavazással dönt. A javaslatnak tartalmaznia kell a jelölt szakmai életrajzát. Az indoklásban ki kell térni a jelölt munkásságának azokra a vonatkozásaira és azokra az emberi vonatkozásokra, amelyek érdemessé teszik a kitüntetésre. A Radnai Béla díjat a Társaság évenként adományozza és a Magyar Pszichológiai Társaság Tudományos Nagygyűlésén kerül átadásra.
A Társaság minden évben Magyar Pszichológiai Társaság Életműdíjat adományozhat egy 65. életévét már betöltött tagja részére a pszichológia területén kifejtett hosszas és eredményes munkájának elismeréseképpen.
A Kardos Lajos Díj célja a hazai pszichológiai kutatásban elért kiváló új eredmények elismerése. A Díjat olyan szakember kaphatja, aki a megelőző 1-3 évben kutatásait meghatározó mértékben Magyarországon végezte, Kardos Lajos munkásságának szellemében jelentősen hozzájárult a magyar pszichológiai tudomány színvonalának növekedéséhez és emberi magatartásával példát mutat a pszichológusok fiatal generációjának. A Díjat a Társaság adományozza az MTA Pszichológiai Tudományos Bizottságának a közreműködésével. Az adományozásról az MTA Pszichológiai Tudományos Bizottsága (MTA PTB) évente dönt többségi titkos szavazással, ha díjazásra alkalmas jelöltet talál. Az MTA PTB-ben a Társaság is képviselve van. A Díjhoz érem és a Díj elnyerését igazoló oklevél jár, melyek átadása a Magyar Pszichológiai Társaság Tudományos Nagygyűlésén történik. A díjazott a Magyar Pszichológiai Társaság Nagygyűlésén „Kardos Lajos előadást” tarthat, mely a díjazott kutatást mutatja be a szakmai közönségnek.
A Mérei Ferenc Publikációs Díj olyan fiatalok munkájának elismeréseként adományozható, akik az odaítélést megelőző évben közölt, első szerzős, eredeti tudományos közleménnyel jelentkeznek a Magyar Pszichológiai Szemle folyóirat hasábjain, és a közlemény leadásakor még nem rendelkeztek tudományos fokozattal. A Magyar Pszichológiai Szemle Bizottsága gondoskodik a díjazottak előterjesztéséről, a jelölést a Vezetőség fogadja el, majd titkos és egyenlő szavazással dönt a díj sorsáról.
A kitüntetéseket a Társaság elnöke az Országos Pszichológiai Tudományos Nagygyűlés megnyitóján ünnepélyes keretek között adja át.